O mnie

Jestem Certyfikowaną terapeutką IFS, psychotraumatolożką, międzynarodową trenerką i właścicielką ośrodka szkoleniowo-terapeutycznego „Przestrzeń”. 

Oferuję indywidualne, głębokie sesje w nurcie IFS oraz terapię traumy. Z pasją szkolę i wspieram w grupowych procesach rozwojowych.

Narzędzia, których używam, łączą psychoterapię i duchowość, wschód i zachód, nowoczesną wiedzę o traumie opartą o najświeższe badania psychotraumatologii i neuronauki z jednej strony i tradycyjną wiedzę o zdrowieniu z drugiej. Oprócz tak drogiego memu sercu IFS (Internal Family Systems®) podstawą mojej pracy i światopoglądu jest NVC (Nonviolent Communication) – jestem dyplomowaną treneką NVC. Sięgam też po Transformational Coaching, EFT (Emotional Freedom technique), korzystam z wiedzy o Tantrze i tradycyjnej wiedzy szamańskiej, której uczyłam się i doświadczałam, między innymi od Curanderos z Meksyku. 

 

 

Wsparcie profesjonalistów

Ogromną część mojego czasu przeznaczam też na wsparcie profesjonalistów. Regularnie współpracuję z IFS Institute jako Asystentka Programowa, wprowadzając terapeutów w świat modelu IFS.

Współpracuję z oficjalnymi partnerami IFSI jak Life Architect, Psychology Korea, IFS Israeli Institute, IFS Association France. Jestem ogromnie dumna z tego, że miałam przywilej w ten sposób wspierać terapeutów nie tylko z Polski, ale i ze Stanów Zjednoczonych, Korei, Singapuru, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Izraela i innych zakątków świata.

Te doświadczenia wzbogaciły nie tylko mój rozwój zawodowy, ale też poszerzyły perspektywę i rozwinęły we mnie jeszcze większą wrażliwość i miłość do ludzi.

 

 

 

 

W czym pomagam:

Współpracuję z osobami, które pragną uzdrowić swoje traumy, odnaleźć swoją wartość i stworzyć życie, które naprawdę kochają.

Moja praca polega na tym, aby zapewnić im bezpieczne miejsce, w którym mogą odkrywać swoje wewnętrzne zasoby i potencjał.

Wiem, że czasem prowadzi to przez głębokie i pełne smutku i bólu jaskinie w szczelinach serca. Jestem towarzyszką, która oświetla drogę przez te jaskinie do wewnętrznego światła.

Szczególnie bliskie jest mi wspieranie wrażliwych kobiet. Wierzę, że kiedy kobiety uzdrawiają siebie, mogą wyjść do świata i uzdrawiać innych.

  

Moja droga 

„Nie boję się sztormów i burz, dzięki nim uczę się, jak żeglować moim statkiem”.

Louisa May Alcott.

Moja podróż wgłąb siebie rozpoczęła się, gdy zdałam sobie sprawę, że nie wiem, kim jestem i co to znaczy dla mnie być wolną i spełnioną kobietą…

To była podróż do środka, podróż do części, które tak długo na mnie czekały.

Odkryłam w sobie głębię bólu, wstydu i strachu przed życiem, o których istnieniu nigdy nie wiedziałam.  A potem znalazłam więcej piękna, siły i mądrości w sobie, niż kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić.

Tysiące godzin spędzonych na szkoleniach i warsztatach pozwoliły mi odnaleźć w sobie przestrzeń pełną akceptacji i miłości dla wszystkiego, co się pojawia: dla wstydu, lęku, złości, smutku… dla wrażliwości, uczucia pustki, bezradności i bezwartościowości.

Moja własna terapia IFS i głęboka praca osobista sprawiły, że odnalazłam w sobie harmonię i odwagę – nie tylko do życia, ale do spełniania marzeń.

Dziś w powrocie do siebie wspiera mnie taniec intuicyjny, TRE, kontakt z naturą, no i oczywiście medytacja ze swoimi wewnętrznymi częściami. 

 

 

Wybrane dyplomy:

Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 2 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA

Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 1 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA

Certyfikat ukończenia szkolenia: „IFS and Parenting. Help kinds transition forward a calm centered Place”. Frank Andreson, PESI.

Certyfikat ukończenia szkolenia: Treating Complex Trauma with Internal Family Systems (IFS), Frank Andreson, PESI.

Certyfikat ukończenia warsztatów z terapii IFS: System Wewnętrznej rodziny (SWR). Wprowadzenie do terapii systemowej IFS dr. Richarda Schwartza. Dialogue Unlimited.

Certyfikat ukończenia warsztatów dla profesjonalistów “Jak wykorzystywać System Wewnętrznej Rodziny (IFS) podczas sesji (psycho-)terapeutycznej?”  Dialogue Unlimited. Fundacja “Miejsce Ludzi”. 

Certyfikat ukończenia warsztatów pogłębiających dla profesjonalistów: “System Wewnętrznej Rodziny (IFS). Wewnętrzna Dynamika (sojusze, hierarchie, polaryzacje)” Dialogue Unlimited, Fundacja “Miejsce Ludzi”. 

Dyplom ukończenia  Studium Komunikacji w oparciu o NVC. Strefa NVC.

Dyplom ukończenia Studium Komunikacji w Biznesie w oparciu o NVC. Strefa NVC.

Dyplom ukończenia studiów podyplomowych  “Train the Trainer Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga” Collegium Civitas.

 

Dbanie o rozwój jest dla mnie bardzo ważne.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach rozwojowych, w tym IFS w Polsce i za granicą.

Wielokrotnie wspierałam trenerów w roli Asystenta Programowego a na międzynarodowych oficjalnych szkoleniach dla praktyków IFS dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem.

Moją pracę poddaję regularnej indywidualnej superwizji u Certyfikowanej Terapeutki IFS i oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS.

Uczestniczę także w superwizji grupowej u oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS i głównego trenera instytutu IFS.

Prelekcje:

Mam też taką część,  która od czasu do czasu pragnie zamienić intymność gabinetu na ogromne sale konferencyjne. Wtedy zgadzam się dzielić wiedzą i moim doświadczeniem na konferencjach i prelekcjach.

Występowałam na licznych konferencjach rozwojowych w Polsce i za granicą, m.in.:

  • „Konferencja o złości. Siła w Tobie”
  • „O matko, ale jesteś fajna – konferencja dla mam”
  • „Festiwal Dobrych Relacji”
  • Journee de l’Association IFS 

 

 

O pracy ze mną mówią:

„Kiedy spotkałam Martę i poznałam terapię SWR byłam strasznie zmęczona wewnętrznymi konfliktami, toczącymi się we mnie dylematami, poszukiwaniami metody, która by mi pomogła. Już po pierwszej sesji z Martą poczułam, że to jest to, czego szukam. Terapia SWR pomogła mi zrozumieć siebie i obudziła we mnie wiarę w to, że wreszcie odnajdę spokój”.

Karolina

Terapia IFS u Marty to niespotykana szansa na naprawdę głębokie spotkanie ze sobą. Marta tworzy przestrzeń pełną empatii, uważności i czułości. Jej wsparcie w wykrywaniu części i odciążaniu ich z ciężarów  jest naprawdę bezcenne.

Anna

Mam ogromną wdzięczność do koleżanki, które poleciła mi Marte i jej terapię IFS online. Marty spokojne i pewne prowadzenie, pełne uważności i ciepła pomogło moim częściom zbudować zaufanie, do mojego Self i do siebie nawzajem. Choć bywało trudno, dziś nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby moje życie bez terapii IFS. „

Kasia

Odkryj to, co zawsze kryło się w Tobie.
Poczytaj o modelu IFS