+48 575-992-875 marta@martabielicka.pl

O Mnie

w drodze do pełni i harmonii

Nie boję się sztormów i burz, dzięki nim uczę się, jak żeglować moim statkiem”.
[Louisa May Alcott].

Moja podróż wgłąb siebie rozpoczęła się, gdy zdałam sobie sprawę, że nie wiem, kim jestem i co to znaczy dla mnie być wolną i spełnioną kobietą… 

To była podróż do środka, podróż do części, które tak długo na mnie czekały. Odkryłam w sobie głębię bólu, wstydu i strachu przed życiem, o których istnieniu nigdy nie wiedziałam.  A potem znalazłam więcej piękna, siły i mądrości w sobie, niż kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić.

Ta podróż dała mi wolność, spokój i radość.

Dzisiaj ja mogę pomóc odkryć je Tobie.

Marta 

 

Moja droga 

„Jeżeli chcemy wysyłać innych pod wodę, dobrze, żebyśmy sami w niej ponurkowali”.

Długo szukałam miejsca, sposobu, aby zapełnić czymś to uczucie pustki które powracało jak bumerang… by wyciszyć głosy, szepczące wciąż do mnie, że to, co robię to za mało, że nie jestem dość dobra…

Moja własna terapia IFS i głęboka praca osobista sprawiły, że odnalazłam w sobie miejsce spokoju i harmonii, tak by móc pomóc odnaleźć je i Tobie. 

Dziś, w powrocie do Siebie i dalszym rozwoju wspierają mnie kontakt z częściami poznanymi podczas mojej własnej terapii IFS i praktyki NVC, z radością uzupełniane przez TRE, medytację i taniec intuicyjny.

 

Moi nauczyciele: 
 • Terapii IFS uczyłam się od Osnat Arbel (Izrael), Paula Gintera (USA), Francka Andressona (USA), Mary Kruger (USA), Einat Bronstein (Izrael) i Agnieszki Pietlickiej (Polska).
 • Coachingu opartego na potrzebach uczyłam się od Pernille Plantener (Dania).
 • Warsztat trenerski szlifowałam pod okiem doświadczonych trenerów certyfikowanych przez CNVC: Dominika Jasińska, Joanna Berendt, Agnieszka Rzewuska-Paca, Ewa Orłowska, Magdalena Sendor.
 • Porozumienie bez Przemocy (NVC) integrowałam, ucząc się, oprócz wyżej wymienionych, od tych nauczycieli:  Isabelle Padovani, Georg Tarne, Liv Larsson, Deborah Bellamy, Sarah Peyton, Arnina Kashtan.

  Tysiąće godzin spędzonych na szkoleniach i warsztatach pozwoliły mi odnaleźć w sobie przestrzeń pełną akceptacji i miłości dla wszystkiego co się pojawia: dla wstydu, lęku, złości, smutku… dla wrażliwości, uczucia pustki, bezradności i bezwartościowości.

   

  Wybrane dyplomy:
  • Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 2 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA
  • Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 1 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA
  • Certyfikat ukończenia szkolenia: „IFS and Parenting. Help kinds transition forward a calm centered Place”. Franck Andresson, PESI. 
  • Certyfikat ukończenia szkolenia: Treating Complex Trauma with Internal Family Systems (IFS), Franck Andresson, PESI. 
  • Certyfikat ukończenia warsztatów z terapii IFS: System Wewnętrznej rodziny (SWR). Wprowadzenie do terapii systemowej IFS dr. Richarda Schwartza. Dialogue Unlimited.
  • Certyfikat ukończenia warsztatów dla profesjonalistów “Jak wykorzystywać System Wewnętrznej Rodziny (IFS) podczas sesji (psycho-)terapeutycznej?”  Dialogue Unlimited. Fundacja “Miejsce Ludzi”. 
  • Certyfikat ukończenia warsztatów pogłębiających dla profesjonalistów: “System Wewnętrznej Rodziny (IFS). Wewnętrzna Dynamika (sojusze, hierarchie, polaryzacje)” Dialogue Unlimited, Fundacja “Miejsce Ludzi”. 
  • Dyplom ukończenia  Studium Komunikacji w oparciu o NVC. Strefa NVC.
  • Dyplom ukończenia Studium Komunikacji w Biznesie w oparciu o NVC. Strefa NVC.
  • Dyplom ukończenia studiów podyplomowych  “Train the Trainer Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga” Collegium Civitas.

   

  Dbanie o rozwój jest dla mnie bardzo ważne.

  Regularnie uczestniczę w szkoleniach IFS w Polsce i za granicą.

  Wielokrotnie występowałam w roli Asystenta Programowego na oficjalnych szkoleniach dla praktyków IFS.

  Moją pracę poddaję regularnej indywidualnej superwizji u Certyfikowanej Terapeutki IFS i oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS.

  Uczestniczę także w superwizji grupowej u oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS i głównego trenera instytutu IFS. 

  Prelekcje:

  Mam też taką część,  która uwielbia dzielić się wiedzą i moim doświadczeniem. Występowałam na licznych konferencjach rozwojowych w Polsce i za granicą, m.in.: ”Konferencja o złości. Siła w Tobie.”, “O matko, ale jesteś fajna – konferencja dla mam”, “Festiwal Dobrych Relacji”.

  O pracy ze mną mówią: 

  „Kiedy spotkałam Martę i poznałam terapię SWR byłam strasznie zmęczona wewnętrznymi konfliktami, toczącymi się we mnie dylematami, poszukiwaniami metody, która by mi pomogła. Już po pierwszej sesji z Martą poczułam, że to jest to, czego szukam. Terapia SWR pomogła mi zrozumieć siebie i obudziła we mnie wiarę w to, że wreszcie odnajdę spokój”.

  Karolina

  Terapia IFS u Marty to niespotykana szansa na naprawdę głębokie spotkanie ze sobą. Marta tworzy przestrzeń pełną empatii, uważności i czułości. Jej wsparcie w wykrywaniu części i odciążaniu ich z ciężarów  jest naprawdę bezcenne.

  Anna

  Mam ogromną wdzięczność do koleżanki, które poleciła mi Marte i jej terapię IFS online. Marty spokojne i pewne prowadzenie, pełne uważności i ciepła pomogło moim częściom zbudować zaufanie, do mojego Self i do siebie nawzajem. Choć bywało trudno, dziś nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby moje życie bez terapii IFS. „

  Kasia

  Odkryj to, co zawsze kryło się w Tobie.
  Umów się na sesję