O Mnie

w drodze do pełni i harmonii

Nie boję się sztormów i burz, dzięki nim uczę się, jak żeglować moim statkiem”.
[Louisa May Alcott].

Moja podróż wgłąb siebie rozpoczęła się, gdy zdałam sobie sprawę, że nie wiem, kim jestem i co to znaczy dla mnie być wolną i spełnioną kobietą… 

To była podróż do środka, podróż do części, które tak długo na mnie czekały. Odkryłam w sobie głębię bólu, wstydu i strachu przed życiem, o których istnieniu nigdy nie wiedziałam.  A potem znalazłam więcej piękna, siły i mądrości w sobie, niż kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić.

Ta podróż dała mi wolność, spokój i radość.

Dzisiaj ja mogę pomóc odkryć je Tobie.

Marta 

 

Moja droga 

„Jeżeli chcemy wysyłać innych pod wodę, dobrze, żebyśmy sami w niej ponurkowali”.

Okrycie modelu IFS w 2013 roku to było dla mnie jak przebudzenie i droga do domu. Moja własna terapia IFS i głęboka praca osobista sprawiły, że odnalazłam w sobie miejsce spokoju i harmonii, tak by móc pomóc odnaleźć je i Tobie. 

Dziś, w powrocie do Siebie i dalszym rozwoju wspierają mnie kontakt z częściami poznanymi podczas terapii IFS i praktyki NVC, z radością uzupełniane przez TRE, medytację i taniec intuicyjny.

 

Moi nauczyciele: 
 • Terapii IFS uczyłam się od Osnat Arbel (Izrael), Paula Gintera (USA), Francka Andressona (USA), Mary Kruger (USA), Einat Bronstein (Izrael) i Agnieszki Pietlickiej (Polska).
 • Coachingu opartego na potrzebach uczyłam się od Pernille Plantener (Dania).
 • Warsztat trenerski szlifowałam pod okiem doświadczonych trenerów certyfikowanych przez CNVC: Dominika Jasińska, Joanna Berendt, Agnieszka Rzewuska-Paca, Ewa Orłowska, Magdalena Sendor.
 • Porozumienie bez Przemocy (NVC) integrowałam, ucząc się, oprócz wyżej wymienionych, od tych nauczycieli:  Isabelle Padovani, Georg Tarne, Liv Larsson, Deborah Bellamy, Sarah Peyton, Arnina Kashtan.

  Tysiące godzin spędzonych na szkoleniach i warsztatach pozwoliły mi odnaleźć w sobie przestrzeń pełną akceptacji i miłości dla wszystkiego co się pojawia: dla wstydu, lęku, złości, smutku… dla wrażliwości, uczucia pustki, bezradności i bezwartościowości.

   

  Wybrane dyplomy:

  Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 2 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA

  Certyfikat ukończenia szkolenia: Level 1 training program in Internal Systems Therapy, IFS Institute, USA

  Certyfikat ukończenia szkolenia: „IFS and Parenting. Help kinds transition forward a calm centered Place”. Franck Andresson, PESI.

  Certyfikat ukończenia szkolenia: Treating Complex Trauma with Internal Family Systems (IFS), Franck Andresson, PESI.

  Certyfikat ukończenia warsztatów z terapii IFS: System Wewnętrznej rodziny (SWR). Wprowadzenie do terapii systemowej IFS dr. Richarda Schwartza. Dialogue Unlimited.

  Certyfikat ukończenia warsztatów dla profesjonalistów “Jak wykorzystywać System Wewnętrznej Rodziny (IFS) podczas sesji (psycho-)terapeutycznej?”  Dialogue Unlimited. Fundacja “Miejsce Ludzi”. 

  Certyfikat ukończenia warsztatów pogłębiających dla profesjonalistów: “System Wewnętrznej Rodziny (IFS). Wewnętrzna Dynamika (sojusze, hierarchie, polaryzacje)” Dialogue Unlimited, Fundacja “Miejsce Ludzi”. 

  Dyplom ukończenia  Studium Komunikacji w oparciu o NVC. Strefa NVC.

  Dyplom ukończenia Studium Komunikacji w Biznesie w oparciu o NVC. Strefa NVC.

  Dyplom ukończenia studiów podyplomowych  “Train the Trainer Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga” Collegium Civitas.

   

  Dbanie o rozwój jest dla mnie bardzo ważne.

  Regularnie uczestniczę w szkoleniach IFS w Polsce i za granicą.

  Wielokrotnie występowałam w roli Asystenta Programowego na oficjalnych szkoleniach dla praktyków IFS.

  Moją pracę poddaję regularnej indywidualnej superwizji u Certyfikowanej Terapeutki IFS i oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS.

  Uczestniczę także w superwizji grupowej u oficjalnego zatwierdzonego przez IFS Institute Superwizora IFS i głównego trenera instytutu IFS. 

  Prelekcje:

  Mam też taką część,  która uwielbia dzielić się wiedzą i moim doświadczeniem.

  Występowałam na licznych konferencjach rozwojowych w Polsce i za granicą, m.in.: ”Konferencja o złości. Siła w Tobie.”

  “O matko, ale jesteś fajna – konferencja dla mam”

  “Festiwal Dobrych Relacji”.

  O pracy ze mną mówią:

  „Kiedy spotkałam Martę i poznałam terapię SWR byłam strasznie zmęczona wewnętrznymi konfliktami, toczącymi się we mnie dylematami, poszukiwaniami metody, która by mi pomogła. Już po pierwszej sesji z Martą poczułam, że to jest to, czego szukam. Terapia SWR pomogła mi zrozumieć siebie i obudziła we mnie wiarę w to, że wreszcie odnajdę spokój”.

  Karolina

  Terapia IFS u Marty to niespotykana szansa na naprawdę głębokie spotkanie ze sobą. Marta tworzy przestrzeń pełną empatii, uważności i czułości. Jej wsparcie w wykrywaniu części i odciążaniu ich z ciężarów  jest naprawdę bezcenne.

  Anna

  Mam ogromną wdzięczność do koleżanki, które poleciła mi Marte i jej terapię IFS online. Marty spokojne i pewne prowadzenie, pełne uważności i ciepła pomogło moim częściom zbudować zaufanie, do mojego Self i do siebie nawzajem. Choć bywało trudno, dziś nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby moje życie bez terapii IFS. „

  Kasia

  Odkryj to, co zawsze kryło się w Tobie.
  Umów się na sesję